សូមគោរពរាយការណ៍ជូនឯកឧត្តមអភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ឆ្នាំងឯកឧត្តមស៊ុនសុវណ្ណារិទ្ធ និងលោកអភិបាលស្រុកកំពង់លែង លោក យ៉ែមច័ន្ទ លក្ខិណា នៅថ្ងៃទី 2០ខែធ្នូឆ្នាំ 2024 ខ្ញុំបាទ អេងស្រស់ វណ្ណៈ អភិបាលរងទទួលផែនបង្ក្រាបបទល្មើសនេសាទបានសហការជាមួយលោក តាត់ សីហាក់ រងខណ័រដ្ឋបាលជលផលកំពង់ឆ្នាំងដឹកនាំ កម្លាំងគណៈបញ្ជាការឯកភាពចុះបង្ក្រាបបទល្មើនេសាទ ចំនួន 5 កន្លែង ដោយគោលដៅទីមួយចាប់ពី ករក្រម៉ាលរហូតដល់ចំណុច ចុងព្រែក ស្ថិតក្នុងភូមិសាស្ត្រឃុំផ្លូវទូកនិងឃុំប្រឡាយមាស ក្នុងស្រុកកំពង់លែងខេត្តកំពង់ឆ្នាំង ក្នុងនោះដែរមានកម្លាំងចូលរួមសារុប 19 នាក់នឹងប្រើកាណូតបាឡាស្មាច់ចំនួន 4 គ្រឿង ក្នុងប្រតិបត្តិការបង្ក្រាបបទល្មើសនេសាទខុសច្បាប់នេះលទ្ធផលសម្រេចបាន ១_រុះរើរបាំងសាច់អួនចំនួន 5 កន្លែងប្រវែងប្រហែល ៧៥0 ម៉ែត្រ ២-លោភលូចំនួន 8 មាត់ ៣-បង្គោល 400 ដើម ៤-ចាក់ត្រីលេងចូលបឹងធម្មជាតិវិញចំនួន 50 គីឡូក្រាម បច្ចុប្បន្នវត្ថុតាមត្រូវបានវផ្លាញចោលនៅនឹងកន្លែង គួររំលឹកផងដែរថាលោក អេងស្រស់វណ្ណៈអភិបាលរងស្រុកកំពង់លែង កន្លងមកបានដឹកនាំកម្លាំងគណៈបញ្ជាការឯកភាពស្រុកខេត្តចុះបង្ក្រាប់បទល្មើសនេសាទក្នុងភូមិសាស្ត្រស្រុកកំពង់លែងដូចភ្លៀងរលឹមហើយលោកក៏បានអំពាវនាវដល់បងប្អូនប្រជានេសាទកុំឱ្យប្រើឧបករណ៍នេសាទណាដែលច្បាប់ស្ដីពីជលផលជលផលត្រូវបានហាមឃាត់ សូមឯកឧត្តមអភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ឆ្នាំងឯកឧត្តម ស៊ុន សុវណ្ណារិទ្ធ និងលោកអភិបាលស្រុកកំពង់លែងលោក យ៉ែមច័ន្ទលក្ខណា មេត្តាជ្រាបជាព័ត៌មាន
កម្ពុជាវៀតណាមសម្ដែងសិល្បៈរួមគ្នាដើម្បីបង្កើនចំណងមិត្តភាពលើវិស័យវប្បធម៌ទេសចរណ៍និងសិល្បៈ
កម្ពុជា-វៀតណាម សម្តែងសិល្បៈរួមគ្នា ដើម្បីបង្កើនចំណងមិត្តភាព លើវិស័យវប្បធម៌ ទេសចរណ៍ និងសិល្បៈ អត្ថបទ៖ ដោយលោក អុិនសុវណ្ណា មណ្ឌលគិរី៖ ដើម្បីពង្រឹងកិច្ចសហប្រតិបត្តិការឱ្យកាន់តែរឹងមាំលើគ្រប់វិស័យរវាងខេត្តមណ្ឌលគិរី(កម្ពុជា) និងខេត្តដាក់ឡាក់(វៀតណាម) និងសិក្សាស្វែងយល់ អំពីវប្បធម៌ ប្រពៃណី ក្នុងការបង្កើនទំនាក់ទំនងរវាងប្រទេសទាំងពីរកាន់តែល្អប្រសើថែមទៀត រដ្ឋបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី បានរៀបចំកិច្ចប្រជុំ ផ្លាស់ប្តូរសិល្បៈ វប្បធម៌ រវាងខេត្តមណ្ឌលគិរី និងខេត្តដាក់ឡាក់ ដោយមានការអញ្ជើញចូលរួមពីលោកស្រី វិន ស៊ីធួន អភិបាលរងខេត្តមណ្ឌលគិរី និងមានការចូលរួមពីលោកប្រធាន មន្ទីរវប្បធម៌ ទេសចរណ៍ និងកីឡាខេត្តដាក់ឡាក់ លោក លោកស្រី មេបញ្ជាការកងកម្លាំងប្រដាប់អាវុធទាំងបី ព្រមទាំងក្មួយៗសិស្សានុសិស្សជាច្រើននាក់ ដែលប្រព្រឹត្តទៅ នៅសាលមហាស្រពមន្ទីរវប្បធម៌ និងវិចិត្រសិល្បៈខេត្តមណ្ឌលគិរី នារសៀលថ្ងៃទី១៨ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៤។ លោកស្រី វិន ស៊ីធួន អភិបាលរងខេត្ត លើកឡើងថា ការរៀបចំឱ្យមាននូវព្រឹត្តិការ កិច្ចសហប្រតិបត្តិការលើវិស័យសិល្បៈវប្បធម៌នេះឡើង ក្នុងគោលបំណងដើម្បីចម្រុញ និងពង្រឹងនូវការអនុវត្តន៍កម្មវិធីកិច្ចសហប្រតិបត្តិការរវាងខេត្តទាំងពីរ មណ្ឌលគិរី-ដាក់ឡាក់ ឱ្យកាន់តែមានការរីកចំរើនឈានឡើងជាលំដាប់។ លោកស្រី បានបន្ថែមថា កិច្ចសហប្រតិបត្តិការរវាងខេត្តមណ្ឌលគិរី និងខេត្តដាក់ឡាក់ […]
ខេត្តមណ្ឌលគិរីលោកវឿងប្រយុទ្ធបានក្លាយជាប្រធានសភាពពាណិជ្ជកម្មអាណត្តិទី 1 លើកទី 1 នៅខេត្តមណ្ឌលគិរីក្រោយទទួលបានការគាំទ្រពីប្រជាពលរដ្ឋនិងអាជីវករក្នុងចំណោមបេក្ខជនចំនួន 16 នាក់។
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ លោក វឿង ប្រយុទ្ឋ បានក្លាយជាប្រធានសភាពាណិជ្ជកម្មអាណត្តិទី១លើកទី១នៅខេត្តមណ្ឌលគិរី ក្រោយទទួលបានការគាំទ្រពីប្រជាពលរដ្ឋ និងក្រុមអាជីវករក្នុងចំណោមបេក្ខជនចំនួន១៦នាក់ បន្ទាប់ពីក្រសួងពាណិជ្ជកម្មសហការជាមួយរដ្ឋបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី រៀបចំការបោះឆ្នោតនាថ្ងៃទី៨ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៤ ដោយជោគជ័យ ។លោក សាន់ ដារិទ្ឋិ អភិបាលរងខេត្តមណ្ឌលគិរីមានប្រសាសន៍ថា ក្រោយបញ្ចប់ការបោះឆ្នោតជ្រើសរើសប្រធានសភាពាណិជ្ជកម្មខេត្តនិងរកឃើញប្រធានលើកទី១អាណត្តិទី១ រដ្ឋបាលខេត្តសង្ឃឹមយ៉ាងមុតមាំថា តំណាងសភាពាណិជ្ជកម្មទាំងអស់និងបន្តខិតខំកៀងគរអ្នកវិនិយោគនានា ចូលបណ្តាក់ទុកបើកអាជីវកម្មជួញដូររកស៊ីក្នុងខេត្តមណ្ឌលគិរីកាន់តែច្រើន ។លោកអភិបាលរងខេត្តក៏បានជម្រុញណែនាំដល់ ប្រធាន និងសមាជិក សមាជិកា សភាពាណិជ្ជកម្មខេត្តមណ្ឌលគិរី អាណត្តិទី១ លើកទី១ត្រូវចូលរួមយ៉ាងសកម្មក្នុងការអនុវត្តនូវគោលនយោបាយសេដ្ឋកិច្ច-ពាណិជ្ជកម្ម ដើរតួនាទីយ៉ាងសំខាន់ក្នុងការផ្តល់យោបល់ និងព័ត៌មាន ស្តីពីសេដ្ឋកិច្ច ពាណិជ្ជកម្ម និងវិនិយោគ ជូនរដ្ឋបាលខេត្តមណ្ឌលគិរីជាដៃគូចរចារ ពិភាក្សា ផ្តល់យោបល់ ជាមួយរដ្ឋបាលខេត្ត ធ្វើទំនាក់ទំនងជាមួយប្រភពសេដ្ឋកិច្ច និងហិរញ្ញវត្ថុ ទាំងក្នុងប្រទេស និងក្រៅប្រទេស និយាយរួម និងនិយាយដោយឡែក ទាំងក្នុងខេត្ត និងក្រៅខេត្ត។ ឯកឧត្តម ម៉ៅ ថូរ៉ា រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងពាណិជ្ជកម្មដែលបានចូលរួមជាអធិបតីក្នុងពិធីខាងលើបានសាទរដល់លោក វឿង ប្រយុទ្ឋ ដែលទទួលបានសេចក្តីទុកចិត្តបោះឆ្នោតជ្រើសរើសជាប្រធានសភាពាណិជ្ជកម្មខេត្តមណ្ឌលគិរីអាណត្តិទី១ លើកទី១ និងទទួលបានសេចក្តីទុកចិត្តបោះឆ្នោតពីសមាជិកសភាពាណិជ្ជកម្មខេត្ត ជ្រើសរើសជាប្រធានសភាពាណិជ្ជកម្មខេត្តមណ្ឌលគិរី […]
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ លោក វឿង ប្រយុទ្ឋ បានក្លាយជាប្រធានសភាពាណិជ្ជកម្មអាណត្តិទី១លើកទី១នៅខេត្តមណ្ឌលគិរី ក្រោយទទួលបានការគាំទ្រពីប្រជាពលរដ្ឋ និងក្រុមអាជីវករក្នុងចំណោមបេក្ខជនចំនួន១៦នាក់ បន្ទាប់ពីក្រសួងពាណិជ្ជកម្មសហការជាមួយរដ្ឋបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី រៀបចំការបោះឆ្នោតនាថ្ងៃទី៨ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៤ ដោយជោគជ័យ ។លោក សាន់ ដារិទ្ឋិ អភិបាលរងខេត្តមណ្ឌលគិរីមានប្រសាសន៍ថា ក្រោយបញ្ចប់ការបោះឆ្នោតជ្រើសរើសប្រធានសភាពាណិជ្ជកម្មខេត្តនិងរកឃើញប្រធានលើកទី១អាណត្តិទី១ រដ្ឋបាលខេត្តសង្ឃឹមយ៉ាងមុតមាំថា តំណាងសភាពាណិជ្ជកម្មទាំងអស់និងបន្តខិតខំកៀងគរអ្នកវិនិយោគនានា ចូលបណ្តាក់ទុកបើកអាជីវកម្មជួញដូររកស៊ីក្នុងខេត្តមណ្ឌលគិរីកាន់តែច្រើន ។លោកអភិបាលរងខេត្តក៏បានជម្រុញណែនាំដល់ ប្រធាន និងសមាជិក សមាជិកា សភាពាណិជ្ជកម្មខេត្តមណ្ឌលគិរី អាណត្តិទី១ លើកទី១ត្រូវចូលរួមយ៉ាងសកម្មក្នុងការអនុវត្តនូវគោលនយោបាយសេដ្ឋកិច្ច-ពាណិជ្ជកម្ម ដើរតួនាទីយ៉ាងសំខាន់ក្នុងការផ្តល់យោបល់ និងព័ត៌មាន ស្តីពីសេដ្ឋកិច្ច ពាណិជ្ជកម្ម និងវិនិយោគ ជូនរដ្ឋបាលខេត្តមណ្ឌលគិរីជាដៃគូចរចារ ពិភាក្សា ផ្តល់យោបល់ ជាមួយរដ្ឋបាលខេត្ត ធ្វើទំនាក់ទំនងជាមួយប្រភពសេដ្ឋកិច្ច និងហិរញ្ញវត្ថុ ទាំងក្នុងប្រទេស និងក្រៅប្រទេស និយាយរួម និងនិយាយដោយឡែក ទាំងក្នុងខេត្ត និងក្រៅខេត្ត។ ឯកឧត្តម ម៉ៅ ថូរ៉ា រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងពាណិជ្ជកម្មដែលបានចូលរួមជាអធិបតីក្នុងពិធីខាងលើបានសាទរដល់លោក វឿង ប្រយុទ្ឋ ដែលទទួលបានសេចក្តីទុកចិត្តបោះឆ្នោតជ្រើសរើសជាប្រធានសភាពាណិជ្ជកម្មខេត្តមណ្ឌលគិរីអាណត្តិទី១ លើកទី១ និងទទួលបានសេចក្តីទុកចិត្តបោះឆ្នោតពីសមាជិកសភាពាណិជ្ជកម្មខេត្ត ជ្រើសរើសជាប្រធានសភាពាណិជ្ជកម្មខេត្តមណ្ឌលគិរី អាណត្តិទី១។ឯកឧត្តមរដ្ឋលេខាធិការថ្លែងថា«សភាពាណិជ្ជកម្មខេត្តមណ្ឌលគិរីនិងចូលរួមយ៉ាងសកម្មក្នុងការលើកកម្ពស់សេដ្ឋកិច្ចជាតិតាមរយៈការធ្វើធុរកិច្ចក្នុងប្រទេស និងទាក់ទាញវិនិយោគិនពីក្រៅប្រទេសសម្រាប់ប្រជាពលរដ្ឋក្នុងខេត្ត»។លោក វឿង ប្រយុទ្ឋ ប្រធានសភាពាណិជ្ជកម្មខេត្តមណ្ឌលគិរីថ្មីដែលទើបជាប់ឆ្នោត បានប្តេជ្ញានិងសូមថ្លែងអំណរគុណដល់សមាជិកទាំងអស់ដែលផ្តល់សេចក្តីទុកចិត្តបោះឆ្នោតជ្រើសតាំងរូបលោកធ្វើជាប្រធាននាពេលនេះ លោកនឹងខិតខំធ្វើយ៉ាងឲ្យសេដ្ឋកិច្ចក្នុងខេត្តកាន់តែល្អឡើង ដើម្បីការពារផលប្រយោជន៍អ្នករកស៊ីនិងការអភិវឌ្ឍក្នុងមូលដ្ឋាន៕